Найчастіше вважається, що менструація триває від 3 до 5 днів. Як коротша, так і триваліша менструація вимагають медичної консультації у гінеколога. Якщо ваші місячні занадто короткі або занадто довгі, це може свідчити, наприклад, про гормональні проблеми; тому не чекайте і запишіться на прийом до фахівця.
Ваш менструальний цикл може тривати від 21 до 35 днів. Тому регулярні місячні кожні, наприклад, 23 дні, не повинні викликати занепокоєння. Вам слід відвідати свого гінеколога, якщо ваші цикли стали нерегулярними.
Якщо ви щодня фізично активні, не відмовляйтеся від цього. Фізична активність та вправи позитивно впливають на ваше тіло; у ці дні вони можуть зменшити болючі спазми в шлунку, тим самим покращуючи ваше самопочуття. Особливо рекомендуються: плавання, їзда на велосипеді, гімнастика (з акцентом на розтягування), ходьба. Одне тільки інтенсивне тренування (включаючи силові вправи) може посилити кровотечу.
Якщо ви і ваш партнер готові до цього, медичних протипоказань немає. Однак пам’ятайте, що протягом менструації ви більш сприйнятливі до вагінальних інфекцій, оскільки менструальна кров є ідеальним середовищем для росту бактерій.
Сприйняття болю є дуже індивідуальним, це ж стосується і менструальних болів. Що може допомогти? При слабких симптомах можна використовувати знеболюючі або спазмолітичні препарати, що продаються без рецепта. Ви також можете спробувати легкі фізичні вправи, що розслаблюють напружені м’язи, або теплі компреси. Якщо ви відчуваєте сильний біль, який ускладнює нормальне життя, поговоріть про це зі своїм лікарем.
На упаковках продуктів, таких як гігієнічні прокладки, щоденні прокладки та тампони, ви можете побачити маркування:
Воно має чітко вказувати, куди потрібно викидати використані гігієнічні продукти та ілюструвати наслідки їх неправильної утилізації.
Завдяки правильному розподілу ми сприяємо зменшенню кількості використаних засобів гігієни, які викидаються в унітази та, як наслідок, потрапляють у моря та океани.
Дізнатися більше