Калькулятор критичних днів

Жіночі справи

Критичні дні Як підготуватися до них

Критичні дні супроводжують кожну жінку від підліткового віку до менопаузи. Цього не слід боятися або соромитися. Критичні дні означають, що ми дорослішаємо, у нашому тілі відбуваються зміни, які підтверджують наш правильний розвиток. Можливо, Ви ще не думаєте про це, але критичні дні - це сигнал, що Ви можете мати дітей у майбутньому.
Критичні дні супроводжують кожну жінку від підліткового віку до менопаузи. Цього не слід боятися або соромитися. Критичні дні означають, що ми дорослішаємо, у нашому тілі відбуваються зміни, які підтверджують наш правильний розвиток. Можливо, Ви ще не думаєте про це, але критичні дні - це сигнал, що Ви можете мати дітей у майбутньому.
Найперші критичні дні (які ще називаються менархе), як правило, настають між віком 12 і 14 років. Якщо Ви дуже худенька, то перші критичні дні можуть настати трохи пізніше, бо перед тим, як яєчники почнуть виробляти естрогени, тіло має накопичити достатньо жирової маси. Гіпофіз, який відповідає за весь процес, починає продукувати наступні гормони: FSH (фолікуло-стимулюючий гормон) та LH (лютеїнізуючий гормон). Під впливом FSH, граафів фолікул починає зріти у яєчнику, і разом з ним - яйцеклітина. Приблизно на 14 день циклу, граафів фолікул розривається і яйцеклітина починає рухатися по фалопієвій трубі до матки. Під час цього руху, гормон LH перетворює сполучну тканину розірваного граафового фолікула на залозу зовнішньої секреції, яка ще називається жовтим тілом. Вона відповідає за вироблення прогестерону, гормону, від якого залежить те, щоб якщо під час овуляції запліднення не відбулося, слизова оболонка матки відшарувалась і видалилася через піхву. Разом із цим дрібні кровоносні судини теж лопаються. Така кровотеча слизової оболонки називається критичними днями.
Середній менструальний цикл триває 28 днів. Але ми всі відрізняємося і у деяких жінок цикл набагато коротший, інколи навіть до 24 днів, а у інших довший - інколи до 32 днів. Пам'ятайте, що настання перших критичних днів не означає, що наступні будуть рівно через місяць. У підлітковому віці перші критичні дня можуть все ще бути дуже нерегулярними. Між настанням перших та других критичних днів може бути перерва у кілька місяців. Перший день критичних днів є першим днем циклу. Овуляція, під час якої яйцеклітина виходить із яєчника, трапляється, як правило, всередині циклу. Якраз у цей час період Ви можете завагітніти, якщо будете мати секс без контрацепції. Якщо яйцеклітина не була запліднена, організм починає підготовку до відшарування слизової оболонки, а потім починається менструація (також відома як критичні дні). Менструація закінчується через 3-5 днів. Надмірно рясні і тривалі менструації є сигналом відвідати лікаря, оскільки разом із втратою крові Ви можете втратити багато заліза, що призводить до анемії.
Як підготувати себе до перших критичних днів. Якщо Ви хвилюєтесь через те, що перші критичні дні можуть настати несподівано, Ви можете користуватися щоденними прокладками, які забезпечать Вам додатковий захист, і Ви можете помітити появу додаткових білих виділень за кілька місяців до початку критичних днів. Це ознака правильного гормонального розвитку. Критичні дні можуть початися, коли Ви будете не вдома, але пам'ятайте, що це не хвороба, і що Ви зможете нормально функціонувати під час них. Краще весь час мати при собі гігієнічну прокладку, кращими із яких є ультратонкі. Завдяки ним Ви не будете переживати, що прокладка буде помітна під тонким і вузьким одягом.

дізнайтеся все про товари Bella Panty

Додаток для жінок