Залежно від того, у якій фазі циклу ви зараз перебуваєте, ви можете помітити виділення з піхви, характерні для поточного моменту. Коли вагінальні виділення мають ненормальний колір або запах, це може свідчити про лейкорею.
Прозорі або білуваті виділення в першій половині циклу, практично без запаху або з дуже легким запахом, є нормальним явищем. Їх кількість збільшується під час овуляції. У перші дні овуляції ви можете спостерігати більш рясний цервікальний слиз, схожий на яєчний білок. Роль слизу полягає в тому, щоб полегшити спермі рух уперед і, в результаті, запліднити яйцеклітину. В останній день овуляції слиз згущується і стає дуже в’язким. Це вказує на те, що фертильні дні закінчились, оскільки густий слиз ускладнює рух сперми. В кінці циклу, тобто безпосередньо перед менструацією, ви також можете помітити густий, білуватий або грудковий слиз.
Якщо виділення з піхви рясні і супроводжуються болем та набряканням вульви, це може свідчити про алергію. Тож вам потрібно припинити використання парфумованих засобів гігієни та використовувати органічні засоби для прання одягу.
Білі та густі виділення з піхви, схожі за консистенцією на сир, можуть свідчити про вагінальну дріжджову інфекцію. Вона супроводжується сильним свербінням і печінням. Зверніться до лікаря якомога швидше. Інший тип вагінальних виділень, які можуть свідчити про дріжджову інфекцію, - рясні виділення, рідкі або навіть водянисті.
Сірі рясні виділення з неприємним, схожим на рибний, запахом, які можуть посилитися після статевого акту, є симптомом вагінальної бактеріальної інфекції, тобто вагінозу, і для їх лікування потрібно приймати антибіотик. Для цього потрібна термінова медична консультація.
Жовті, рясні і пінисті виділення можуть свідчити про вагінальний трихомоніаз, спричинений паразитом Trichomonas vaginalis. Якщо це так, негайно зверніться до лікаря. Слизові, гнійні виділення можуть свідчити про хламідіоз, тобто про зараження Chlamydia trachomatis. Одним із симптомів хламідіозу є відчуття печіння під час сечовипускання. Вам потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.
На упаковках продуктів, таких як гігієнічні прокладки, щоденні прокладки та тампони, ви можете побачити маркування:
Воно має чітко вказувати, куди потрібно викидати використані гігієнічні продукти та ілюструвати наслідки їх неправильної утилізації.
Завдяки правильному розподілу ми сприяємо зменшенню кількості використаних засобів гігієни, які викидаються в унітази та, як наслідок, потрапляють у моря та океани.
Дізнатися більше