Менопауза - це наукова назва останньої менструації в житті жінки. Менопаузі передує перименопауза. Це час, коли вироблення естрогену починає знижуватися, активність гіпофізу сповільнюється, а яєчники з часом перестають виробляти яйцеклітини, що унеможливлює зачаття жінкою. Жінки вступають у менопаузу у віці від 45 до 55 років. Перименопаузальний період зазвичай починається приблизно за 5-10 років до менопаузи і знаменує собою початок зниження народжуваності.
Основні симптоми перименопаузального періоду включають нерегулярні менструації. Ваша менструальна кровотеча може бути сильнішою, оскільки через гормональний дефіцит та ановуляторні цикли ендометрій стає товщим. Низький рівень естрогену також відповідає за припливи і холодне потовиділення, оскільки це порушує центр терморегуляції. Крім того, низький рівень цього гормону може також спричинити порушення сну та подразнення, а також зниження концентрації уваги та пам’яті. До основних симптомів перименопаузального періоду належать нерегулярні менструації. Перименопауза також пов’язана зі зниженням рівня тестостерону, який відповідає за лібідо, що призводить до відсутності настрою для сексу і може бути особливо важким для партнера. Виходом може стати гормональна терапія. Залежно від тяжкості менопаузи та рекомендацій лікаря можуть застосовуватися такі гормони, як естроген та прогестерон у різних конфігураціях.
На упаковках продуктів, таких як гігієнічні прокладки, щоденні прокладки та тампони, ви можете побачити маркування:
Воно має чітко вказувати, куди потрібно викидати використані гігієнічні продукти та ілюструвати наслідки їх неправильної утилізації.
Завдяки правильному розподілу ми сприяємо зменшенню кількості використаних засобів гігієни, які викидаються в унітази та, як наслідок, потрапляють у моря та океани.
Дізнатися більше