Калькулятор критичних днів

Жіночі справи

Менструальний цикл. Фолікулярна фаза та лютеїнова фаза.

Фолікулярна фаза починається з першого дня менструації. Ця фаза характеризується зростанням рівня гормонів прогестерона та естрогена, триває близько 14 днів та закінчується, коли починається овуляція. У перші дні фолікулярної фази покриття матки є найтоншим упродовж всього циклу і поступово потовщується, готуючись до потенційної вагітності.
Фолікулярна фаза починається з першого дня менструації. Ця фаза характеризується зростанням рівня гормонів прогестерона та естрогена, триває близько 14 днів та закінчується, коли починається овуляція. У перші дні фолікулярної фази покриття матки є найтоншим упродовж всього циклу і поступово потовщується, готуючись до потенційної вагітності. Наступною за фолікулярною настає лютеїнова фаза. Вона починається з першого дня овуляції і закінчується у перший день менструації. Протягом цієї фази рівень гормонів естрогену та прогестерону зростає, поки внутрішній шар матки готується до отримання ембріону. Якщо вагітність не наступає, матка очищається, і це призводить до менструації.
Протягом фолікулярної фази, у жіночому тілі виробляється від 5 до 7 граафових фолікулів, в одному або в обох яєчниках. Їхній зріст стимулюється так званим гормоном, що стимулює зростання фолікулів. Фолікули стають більшими і більшими, і починають виробляти гормон естроген, який потрапляє в кровоносну систему і гіпофіз, який зупиняє вироблення фолікуло-стимулюючого гормону. В останній фазі зрілості фолікулів, один або два перебирають на себе домінуючі функції, і виділяють ще більше естрогену у кров і запускають виробництво фолікуло-стимулюючого гормону, а потім гіпофіз різко скорочує вироблення гормонів. У цей момент оболонка домінуючого фолікула розривається і яйцеклітина залишає яєчник.
Лютеїнова фаза починається із першого дня овуляції. Овуляцію можна визначити за підвищенням температури тіла, болями, які бувають у деяких жінок, і характерним слизом. Під час овуляції ми почуваємося більш привабливими для свого партнера і більш задоволені своїм зовнішнім виглядом. Впродовж цієї фази зростання лютеїнізуючого гормону може бути виявлене за допомогою теста на овуляцію.

дізнайтеся все про товари Bella Panty

Додаток для жінок