Калькулятор критичних днів

Жіночі справи

ПМС - Передменструальний синдром

Передменструальний синдром має місце у другій половині циклу, коли дні, в які жінка могла завагітніти, минули, але менструація ще не почалася. Вони характеризуться головним чином дратівливістю, сумом, агресивністю, депресивними настроями, зростанням чутливості і навіть плаксивістю, виснаженням, зростанням чутливості грудей, висипаннями на шкірі та багатьма іншими симптомами, які одночасно є і психічними і соматичними.
Передменструальний синдром має місце у другій половині циклу, коли дні, в які жінка могла завагітніти, минули, але менструація ще не почалася. Вони характеризуться головним чином дратівливістю, сумом, агресивністю, депресивними настроями, зростанням чутливості і навіть плаксивістю, виснаженням, зростанням чутливості грудей, висипаннями на шкірі та багатьма іншими симптомами, які одночасно є і психічними і соматичними. ПМС - звідки він з'являється?
Головною причиною є цикл овуляції, який супроводжується зменшенням кількості гормонів, що виробляються яєчниками в другій половині циклу, яка також називається лютеїновою фазою. Протягом цієї фази циклу може також порушуватись функціонування рецепторів нейротрансміттерів, особливо серотоніну, який впливає на наш настрій. Отже, схильність до ПМС може бути індивідуальною особливістю, яка залежить від схильності до гормональних змін, генетичних нахилів, або від функціонування рецепторів нейротрансміттера.
На жаль, ще не придумали лікарський засіб, який би повністю зняв симптоми ПМС. В особливих випадках, коли симптоми посилюються і значно перешкоджають нашому щоденному функціонуванню. ПМС лікується антидепресантами. Дієта і фізичні вправи є народними рецептами для ПМС. Симптоми ПМС такоже полегшують вітаміни групи В, намагайтеся їсти цільнозерновий хліб, горіхи та яйця (переважно яєчні жовтки), банани і шпінат стільки, скільки Ви зможете. Інший вітамін, який може стати Вашим союзником у боротьбі із ПМС, це вітамін Е. Його Ви можете отримати з горіхів, соняшника, авокадо та оливкової олії.
Симптоми ПМС також полегшують магній і калій. Магній має тонізуючий вплив на нашу нервову систему. Ми можемо отримати його, якщо вживатимемо коричневий рис, арахіс, мигдаль та темний шоколад (із мінімум 70% вмісту какао). Основними постачальниками калію є помідори і банани. Калій регулює водний баланс нашого тіла, і завдяки цьому зменшує окружність тазу і стегон, яка збільшується під час ПМС.
Під час ПМС старайтеся не їсти багато солі, яка затримує воду в організмі. Спробуйте скоротити споживання холестерину, який підвищує виробництво естрогену, кількість якого в другій половині циклу і так надмірна. Обмежте споживання алкоголю, який перешкоджає засвоєнню вітамінів і необхідних мінералів, необхідних для полегшення ПМС. Уникайте кави та чаю, які можуть посилити нервовість.
Піклуйтеся про себе! Впродовж ПМС варто звернути увагу на діяльність, яка Вам подобається і також посилить вироблення ендорфінів - спорт та фізична активність можуть пом'якшити другу половину циклу. Намагайтесь не перенапружувати своє тіло та берегти власні сили.

дізнайтеся все про товари Bella Panty

Додаток для жінок