Овуляція зазвичай трапляється в середині менструального циклу, десь на 12-16 день від першого дня місячних. Овуляція передбачає вивільнення яйцеклітини з фолікула Граафа, який дозріває в яєчнику. Яйцеклітина рухається по одній з маткових труб, і якщо вона запліднюється, вона імплантується в матку
Можливо, це здивує, але кількість яйцеклітин заздалегідь визначена, тобто кожна жінка народжується з певною кількістю яйцеклітин: від 700 тисяч до 2 мільйонів яйцеклітин. На жаль, більшість яйцеклітин піддається дегенерації, і в яєчниках жінки залишається лише 40 тисяч яйцеклітин.
Як правило, овуляція практично безсимптомна. Крім зміни консистенції та кольору слизу шийки матки або підвищення температури тіла, жінки не відчувають жодних симптомів. Болюча овуляція або періовуляторний біль викликаний значним розширенням стінки яєчника. Під час овуляції ви також можете спостерігати періовуляторну кровотечу.
У циклі жінки зазвичай є одна овуляція, але трапляється, що овуляції взагалі немає або є дві овуляції протягом одного циклу. Іноді два граафових фолікули можуть дозрівати одночасно в обох або в одному яєчнику. Буває, що фолікули дозрівають один за одним або зовсім спонтанно, напр. під час статевого акту. Якщо овуляції немає це означає, що нерозкритий фолікул Граафа зазнав лютеїнізації, і яйцеклітина не була випущена назовні. Існують різні причини ановуляторних циклів. Цікаво, що ми можемо навіть не знати про цей факт, оскільки жодна овуляція не обов’язково повинна означати відсутність менструації, яка може відбутися вчасно або з невеликим зрушенням. Причини відсутності овуляції різноманітні, тоді як лікування залежить від діагнозу. Однак пам’ятайте, що ановуляторні цикли трапляються і у здорових жінок. Якщо це трапляється один-два рази на рік, не хвилюйтеся.
На упаковках продуктів, таких як гігієнічні прокладки, щоденні прокладки та тампони, ви можете побачити маркування:
Воно має чітко вказувати, куди потрібно викидати використані гігієнічні продукти та ілюструвати наслідки їх неправильної утилізації.
Завдяки правильному розподілу ми сприяємо зменшенню кількості використаних засобів гігієни, які викидаються в унітази та, як наслідок, потрапляють у моря та океани.
Дізнатися більше