Калькулятор критичних днів

Жіночі справи

Все, що Ви маєте знати про овуляцію

Овуляція, як правило відбувається у середині цикла, приблизно між 12 та 16 днем від першого дня менструації. Овуляція включає в себе вивільнення яйцеклітини із граафового фолікула, який визріває у яєчнику. Яйцеклітина рухається по фалопієвій трубі, щоб дістатися матки і там запліднитися.
Овуляція, як правило, відбувається у середині цикла, приблизно між 12 та 16 днем від першого дня менструації. Овуляція включає в себе вивільнення яйцеклітини від граафового фолікула, який визріває у яєчнику. Яйцеклітина рухається по фалопієвій трубі, щоб дістатися матки і там запліднитися. Це може здатися несподіваним, але кількість яйцеклітин заздалегідь зумовлена, і знаходиться у проміжку від 700 до 2 млн. На жаль, більшість із них є неякісними і матка зрілої жінки має не більше приблизно 40к яйцеклітин.
Зазвичай жіноча овуляція проходить практично без симптомів. Немає ніяких інших ознак, крім зміни кольору та консистенції слизу та підвищення температури тіла. Болюча овуляція або болі, які супроводжують овуляцію, викликаються значним розтягуванням стінок матки. Іноді в період овуляції шкіра жінки може ставати плямистою.
Як правило, в жіночому циклі присутня тільки одна овуляція. Проте овуляція може бути взагалі відсутньою, або ж може бути дві овуляції в одному циклі. Цілком може бути, що два граафові фолікули дозріють одночасно в одному чи двох яєчниках. Крім того, іноді буває, що фолікули дозрівають протягом короткого періоду часу один за одним, або абсолютно спонтанно, наприклад, під час статевого акту. Якщо овуляція не відбувається, це означає, що мала місце так звана лютеїнізація граафового фолікула, коли оболонка фолікула не розірвалася і яйцеклітина не вийшла назовні. Існують різні причини, за якими овуляція може не відбутися. Цікаво, що ми можемо навіть не знати про це, тому що відсутність овуляції не обов'язково тягне за собою відсутність менструації, яка може прийти вчасно або бути трохи нерегулярною. Існують різні причини ненастання овуляції, і лікування залежить від діагнозу. Проте слід пам'ятати, що цикли без овуляції можуть бути і у здорової жінки. Якщо це відбувається один чи два рази на рік, то немає необхідності турбуватися.

дізнайтеся все про товари Bella Panty

Додаток для жінок